Odstranění graffiti

Na odstranění graffiti se používá několik druhů přípravků, které jsou určené na různé druhy podkladů, jak v interiérech, tak v exteriérech.

AGS Anti Graffiti System. - ochranná známka, majitel Trion-Tensid AB

Antigraffiti systém AGS

Doporučení

U nových, zrekonstruovaných či právě vyčištěných povrchů doporučujeme aplikovat preventivní ochranu před dalším poškozením. Speciální ochranný antigraffiti nátěr se nanáší do výšky cca 3 metrů, který vytvoří na povrchu ochrannou vrstvu, která graffiti nepropustí do podkladu a můžeme jej tak snadno odstranit.

Výhody

Prodloužení životnosti ochráněného povrchu, ochrana proti atmosférickým nečistotám, UV záření a samozřejmě před poničením od graffiti. Nátěr je transparentní, barevně neutrální, paropropustný, hydrofobní, šetrný k životnímu prostředí a biologicky odbouratelný.

Jak to funguje

Aplikace

Nanesení antigraffiti přípravku se provádí ve 2 – 4 vrstvách podle podkladu a to - nátěrem, válečkem, nebo nástřikem.

Odstranění z již ochráněného povrchu

Graffiti se na ochráněném povrchu odstraní horkou vodou pod určitým tlakem, aby nedošlo k poškození čištěného podkladu (např. zateplení fasády) a po očištění graffiti se opět nanese antigraffiti nátěr.
Uvedený systém odstranění se vztahuje na exteriéry. V interiérech se volí postup odstranění chemickou cestou-přípravky k tomu určené.